Milí klienti, radi Vás privítame v našej kancelárii.

Sme tu pre Vás pondelok- piatok od 9.00 hod. do 17.00 hod.

Prídite si vybrať z bohatej ponuky First Minute dovoleniek na rok 2024.

                     

       

Váš Koral Tour

  

Letáky

Za krásami Jordánska

Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1300809
Cena od: 1 759 €
Príplatky od: 249 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

25.10.2024 10 dní 1 759 € +249 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet do Ammánu. Po prílete a vybavení vízových formalít nasleduje transfer do hotela, večera a nocľah.

2: PRÍLET DO AMMÁNU - AMMÁN
Po raňajkách prehliadka hlavného mesta Ammán, ktoré v minulosti bolo centrom rímskej a babylonskej civilizácie. Rušné ulice plné obchodov a kaviarní, trhy s ovocím i ručne vyrábanými výrobkami, mešity v tesnom susedstve s kostolmi, to všetko tvorí rušnú atmosféru mesta. Navštívite mešitu Grand Husseini, rímsky amfiteáter a archeologické múzeum. Nasleduje odchod k púštnym pevnostiam Qasr Kharane a Qasr Amra (UNESCO), ktoré sú upomienkou na počiatky a rozkvet islamsko-arabskej civilizácie. Kuserj (Qasr) Amra je preslávený svojimi nádhernými freskami. Na jeho objavení sa podieľal i český bádateľ a katolícky kňaz Alois Musil. Poslednou zastávkou bude hradem Kuserj Kharana, ktorý si taktiež nechala vystavať dynastia Umájovcov v 8. storočí. Večera a nocľah v Ammáne.

3: JERASH - AJLUN
Dnes navštívite unikátnu rímsku pamiatku Jerash. Mesto bolo postavené za zlatého veku rímskej nadvlády a vzišlo do povedomia ako Gerasa. Teraz je všeobecne uznávané ako jedno z najlepšie zachovaných rímskych provinčných miest na svete. Môžete obdivovať rímsky urbanizmus, spevnené a kolonádne ulice, chrámy, divadlá, priestranné verejné priestranstvá, námestia, kú=pele, fontány a mestské hradby obklopené vežami a bránami. Následne budete pokračovať do Ajlunu, kde okrem jedného z najstarších minaretov v Jordánsku navštívite rovnomenný križiacky hrad Ajlun, odkiaľ je nádherný výhľad nie len na okolitú krajinu, ale nahliadnete i do Libanonu a Izraela. Návrat do hotela, večera a nocľah v Ammáne.

4: MADABA - HORA NEBO - KERAK - PETRA
Ráno odjazd do Madaby, ktorá je preslávená predovšetkým byzantskými pamiatkami. Mesto Madaba je tiež známe ako "Mesto mozaiky". Navštívite horu Nebo, jedno z najviac ctených svätých miest v Jordánsku a tiež miesto, kde bol pochovaný Mojžiš. Malý byzantský kostol na mieste bol postavený pri príležitosti návštevy Jordánskeho pápeža Jána Pavla II. Pred príjazdom do Petry zastavíte pri križiackom hrade kerak, ktorý patrí medzi najväčšie križiacke hrady v strednej Ázii. Príchod do Petry, večera a nocľah.

5: PETRA
Celodenná návšteva unikátnej svetovej pamiatky - mesta Petra (UNESCO). Vstup do Petry je možné nájsť v kľukatom, úzkom priesmyku Siq kmlangen. V ružovom meste si prezriete chrámy, kláštory, hrobky, obytné domy, rímske divadlá, to všetko vytesané v niekoľkých úrovniach do ružovej pieskovcovej skaly vysokej 100 metrov. Pokladnica, ktorá je vrcholom zručnosti starovekých kamenárov, jednoznačne dominuje tunajším monumentom. Staré mesto Nabatejcov je jednou z najvýznamnejších pamiatok ľudstva.

6: WADI RUM - SHOBAK - AQABA
Ráno sa vydáte na návštevu púštnej rezervácie Wádí Rum (UNESCO), ktoré je tiež nazývané Mesačným údolím. Tunajšia púštna krajina, z ktorej vystupujú skalné veže, skalné brány, rokliny a priesmyky, je fascinujúcim miestom. Nájdete tu i cenné archeologické náleziská. Jazda džípom v púšti a obed. Prejazd do Aqaby, jediného jordánskeho prímorského mesta. Cestou krátka zastávka pri zrúcanine križiackeho hradu Shobak. Nocľah v Aqabe.

7: AQABA - AMMÁN
Voľný deň v Aqabe. Možnosť fakultatívneho výletu loďou s preskleným dnom (2 hodiny), obed a následne pobyt na pláži Berenice. Alebo možnosť pobytu na pláži Berenice (oboje za poplatok). Neskôr poobede transfer do Ammánu, večera, nocľah.

8: BEHTANIA - MŔTVE MORE
Doobeda návšteva Bethánie (UNESCO), miesta na brehu Jordánu, kde bol pokrstený Ježiš. Nasleduje prejazd k najnižšiemu bodu našej planéty, Mŕtvemu moru. Možnosť kúpania sa a odpočinku alebo prechádzky po okolí. Návrat do Ammánu, večere a nocľah.

9: AMMÁN - ODLET
Po raňajkách voľné doobedie v Ammáne. Možnosť nákupov suvenírov, návštevy kaviarne alebo trhu. Poobede transfer na letisko, odbavenie a let s prestupom do Prahy (Viedne).

Zmena programu vyhradená.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu z Prahy (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
7x ubytovanie s polpenziou a 1x s raňajkami v 4* hoteli
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby česky hovoriaceho sprievodcu (min. počet účastníkova zájazdu: 15 osôb)

V cene naviac:
jazda 4x4 džípom vo Wadi Rum
jordánske vízum
obed v areáli Petry
obed v púšti vo Wadi Rum

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 249,- EUR/osoba
fakultatívne výlety a vstupy
prepitné a bakšišné
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Počasie

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Sme členom SACKA

Pobytové zájazdy

Pobytové zájazdy

Poznávacie zájazdy

Poznávacie zájazdy

Exotika

Exotika

Lyžiarske zájazdy

Lyzarske

Aktívna dovolenka

Aktívna dovolenka

Go Parking

Parkování Letiště Praha. GO Parking s.r.o.

Cestovné poistenie

Európska Cestovná Poisťovňa