LETO 2022 už v ponuke.
Tešíme sa na Vás v našej kancelárii .

Otvorené: pondelok - piatok od 09.00 hod. - 17.00 hod.

 
 

 
Váš Koral Tour


 

Letáky

Gruzínsko a Arménsko za 9 dní - cesta za pokladmi Kaukazu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1130401
Cena od: 940 €
Príplatky od: 260 €
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

16.08.2022 9 dní Last Minute 940 € +260 € odlet: Viedeň letecká
10.09.2022 9 dní First Minute 940 € +260 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Vychutnajte si to najlepšie z oboch krajín spolu s nami. Objavíte krásy Tbilisi a Jerevanu, ochutnáte typickú kaukazskú kuchyňu a budete sa kochať pohľadom na nedotknutú prírodu týchto krajín. Gruzínsko poteší chuťové poháriky vínkom a Arménsko Vám ponúkne za pohárik kvalitného brandy a ukáže Vám napríklad krásy jazera Sevan. UNESCO pamiatky, bohatá história, zaujímavosti, pohostinný národ, výborná kuchyňa a mnoho iného na Vás čaká v týchto dvoch malých-veľkých krajinách.

Vstup do Arménska Gruzínska je voľný a nie je podmienený žiadnym testom ani očkovaním. 

Program
1. deň
Prílet do Kutaisi
check in v hoteli
Večera v hoteli
Noc v Kutaisi

2. deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia do Kaňonu Martvili a návšteva vodopádov
Exkurzia do Mtskheti (druhý Jeruzalem) – krásne historické mesto, v ktorom žil cár a je aj na zozname UNESCO. Nad Mtskhete sa nachádza kláštor zo 6. storočia Džvari, odkiaľ sa otvára prekrásna panoráma. V samotnom Mtskhete sa nachádza mnoho starobylých cirkví. Niektoré z nich navštívime, napr. Katedrálu Svetitskhoveli zo 6. storočia, ktorá je svätým miestom pre každého človeka pravoslávneho vierovyznania. V chráme sa nachádza róba Ježiša Krista, v ktorej bol ukrižovaný. Toto miesto nie je zaujímavé nielen architektonicky, ale aj duchovne.
Plavba po rieke Kura (Mtkvari)
Príchod do Tbilisi
Tradičná gruzínska večera s folklórnym vystúpením
Ubytovanie v hoteli

3. deň
Raňajky v hoteli
09:30 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
Degustácia Brandy a prehliadka závodu na brandy – aj takto môže začínať ráno
Exkurzia do Kachétie – vinný región Gruzínska
Vyberieme sa do mesta Signachi, ktoré je známe aj ako mesto zaľúbených. Architektúrou mestečko pripomína utešené talianske mestá a preto sa tu aj celoročne konajú svadby. Následne navštívime Bodbe, kde je pochovaná Svätá Nino, patrónka Gruzínska, blízko jej hrobu sa nachádza prameň, ktorý údajne vylieči hocijaký neduh. Ďalšou zastávkou budu Velisciche.
Neskorší obed a degustácia gruzínskych vín
Workshop výroby čurčchela (tradičná gruzínska sladkosť) a gruzínskeho chleba
Návrat to Tbilisi
Noc v Tbilisi

4. deň
Raňajky v hoteli
Návšteva mesta Gori, ktoré sa nachádza medzi riekami Liachvi a Kury. Je to jedno z historických miest Gruzínska. Toto mesto mnoho krát dobyli, no napriek tomu na jeho ruinách vždy postavili nové. Medzi zaujímavosti mesta patrí Múzeum Stalina, ktorý sa tu narodil a vyrástol. Múzeum otvorili v roku 1937, ešte počas jeho života. Múzeum má tri sekcie, nachádzajú sa tam predmety ako  dary k jubileám, rodinné fotografie, rôzne dokumenty a posmrtná maska vodcu. Taktiež aj domček, v ktorom mala Stalinova rodina prenajatú jednu izbu. Ale aj pamätný vagón, ktorým Stalin cestoval v r. 1941 na konferenciu na Jaltu a do Teheránu.
Následne navštívime Upliscikhe – jedinečný pamätník, staré mesto/pevnosť, ktorá bola vysekaná do kameňa – ide v podstate o jaskynný komplex. Prvýkrát sa v letopisoch spomína v 1.st. pred našim letopočtom.
Návrat do Tbilisi
Noc v Tbilisi

5. deň
Raňajky v hoteli
Pešia exkurzia po Tbilisi
Tbilisi je ako magnet – priťahuje turistov z celého sveta a v tento deň pochopíte prečo. Duchovným centrom mesta je najväčší pravoslávny chrám na svete – Sameba, ktorý postavili v 21. storočí.  V Tbilisi je mnoho pamätníkov, ktoré majú viac ako 1000 rokov, no najstarším pamätníkom je Ančiskhati – cirkev Narodenia Panny Márie. Podľa výskumov túto cirkev postavili v prvej polovici 6. storočia na príkaz cára Dači. Chrám Sioni (12. storočie) je zaujímavý vďaka architektúre, ale aj ako posvätné miesto, kde sú umiestnené katolícke relikvie. Pri chráme sa nachádza kríž svätej Nino, ktorý je vyrobený z vinnej révy, a údajne je upevnený vlasmi samotnej Nino. Potom navštívime pamiatku súčasnej architektúry – most Mieru. Následne sa na lanovke vyvezieme k pevnosti Narikala (duša Tbilisi), kde si užijete nádherný výhľad.
Voľný čas
odubytovanie a pokračujeme do Arménska
Príchod do Jerevanu
Ubytovanie sa v hoteli
Večerná krátka exkurzia/ prechádzka mestom
voľný čas

6. deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia po Jerevane –  počas exkurzie uvidíte napríklad  Kaskády, Dom opery a baletu, Labutie jazero, pamätníky H. Tumanxana, A.Spendaryana, A. Babajanyana a spievajúce fontány.
Tradičný arménsky obed na privítanie
Po obede pôjdeme do opátstva Khor-Virap, ktoré je jedným z najnavštevovanejších miest v Arménsku. Toto opátstvo leží na vrchu kopca v údoli menom Ararat. Najväčší kostol sv. Astvatsatsina bol postavený v 17. storočí v typickom arménskom štýle, avšak bez takmer akýchkoľvek dekoratívnych prvkov. Tento kostol je súčasťou pevnosti a stojí na jej nádvorí. Uvidíme aj Noravank – arménsky kláštor z 13. storočia, ktorý bol sídlom gruzínskej princeznej Orbeliani, zdobený maľbami a mini soškami od architektov Siraniho a Momika.
Návrat do Jerevanu
Noc v Jerevane

7. deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách sa vydáme do kláštorného komplexu Geghard. Tento komplex je uznávaný v celom Arménsku ako najväčšie duchovné a kultúrne centrum a bol postavený v predkresťanských časoch. Pár kilometrov ďalej stojí chrám Garni, ktorý musí vidieť každý, kto navštívi Arménsko. Odhaduje sa, že bol postavený v roku 76 n. l. a slúžil aj ako románske kúpele. Hovorí sa, že kamenné steny, ktoré obklopujú kráľovské letné sídlo a chrám, boli v skutočnosti položené v 3. tisícročí pred naším letopočtom, predchodcami Arménov.
Obed počas exkurzie
Návrat do Jerevanu a voľný čas
Noc v Jerevane

8. deň
Raňajky v hoteli
Vydáme sa na exkurziu k slávnemu  jazeru Sevan, ktoré prezývajú aj „perla Arménska“ a ktoré je zároveň najväčším jazerom Kaukazu so sladkou a krásne modrou vodou.
Na jazere Sevan si dáme aj tradičný obed 
15:00 Poobedný návrat do Jerevanu
Voľný čas

9. deň
Raňajky v hoteli
Vyberieme sa spolu na prieskum miestneho bazáru, kde sa dozviete veľa o miestnych zvykoch a pochutinách. Určite si tam aj zakúpite nejaký zaujimavý suvenír.
Voľný čas
Večerný transfer na letisko a odlet domov

Poradie dní v programe sa môže meniť v závislosti od presného času odletu a príletu do destinácie
*zájazd sa uskutoční pri obsadení 8 osobami  (maximálny počet osôb je 22)

Ubytovanie
Ubytovanie bude poskytnuté v nasledujúcich hoteloch, alebo v iných hoteloch rovnakej kategórie.
Hotel Brim 4* Tbilisi
Hotel Brim je eco-friendly a nachádza sa priamo v centre Tbilisi, v jeho tichšej časti. V moderne zariadených izbách sa nachádza satelitná TV, chladnička, varná kanvica, sprcha a fén. Každé ráno sa podávajú bufetové raňajky. Hostia môžu využiť hotelovú reštauráciu, bar a terasu.

Hotel KMM 4* Tbilisi
Hotel KMM je moderný 4* hotel s priestrannými izbami nachádzajúci sa priamo v centre. Je vám k dispozícii 24 hodinová recepcia, wifi v celom hoteli a raňajková miestnosť s chutnými bufetovými raňajkami.  V okolí hotela nájdete obchody s potravinami, reštaurácie, fastfoody a zmenárne, často otvorené 24 hodín denne. V hotelových izbách sa nachádzajú bežné elektrické zásuvky.

Hotel Terrace 3* Kutaisi
Príjemný 3* hotel v modernom dizajne ponúka izby s výhľadom na hory alebo na mesto. Disponuje 24 hodinovou recepciou. Izby majú vlastnú kúpeľňu  so sprchou, a na každej izbe sa nachádza varná kanvica. Wifi pokrytie je v celom hoteli a v každej izbe sa nachádza klimatizácia.

Cena zahŕňa                                     
ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami                                     
transfery počas celého zájazdu                                   
slovenský/český sprievodca
folklórna večera v Tbilisi
workshop gruzínskej kuchyne s obedom a ochutnávkou vína
workshop na výrobu čurčchela

všetky exkurzie v Arménsku a Gruzínsku podľa programu
vstupy do jednotlivých múzeí v rámci exkurzií

degustácia brandy

obed na privítanie v Arménsku, obed počas exkurzie v 3. deň, večera v hoteli v Kutaisi

Cena nezahŕňa                                     
letenka od 170€
batožina do podpalubia do 20kg: 75€/ks
cestovné poistenie 2,50€/deň/osoba
alebo cestovné poistenie Pandemic 4€/deň/osoba

Počasie

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Sme členom SACKA

Pobytové zájazdy

Pobytové zájazdy

Poznávacie zájazdy

Poznávacie zájazdy

Exotika

Exotika

Lyžiarske zájazdy

Lyzarske

Aktívna dovolenka

Aktívna dovolenka

Go Parking

Parkování Letiště Praha. GO Parking s.r.o.

Cestovné poistenie

Európska Cestovná Poisťovňa