Gruzínsko všetkými zmyslami De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 982233
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:


1. deň: odlet (v termíne * aj z Košíc) do hlavného mesta Gruzínska - Tbilisi, transfer do hotela, ubytovanie, večera v miestnej reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.

2. deň: raňajky, výlet do vinárskeho regiónu Kakheti. začne v dedinke Badiauri ochutnákou (gruzínsky chlieb z pece a syr), pokračujete prehliadkou Kláštora sv. Nino v Bodbe s úžasným výhľadom na údolie Alazani a cyprusové lesy. Rajom pre zaľúbených je mestečko Signaghi, kde možno uzavrieť sobáš v ktorýkoľvek deň i čas. Návšteva vinárstva Kindzmarauli s ochutnávkou vína a ukážkou prípravy typického gruzínskeho jedla „khachapuri“. Prehliadka kráľovskej citadely v Gremi. Návrat do Tbilisi, večera v reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.

3. deň: raňajky, výlet za krásami severného Gruzínska a Kaukazu začneme prehliadkou kláštora Jvari (UNESCO). Ďalšou zastávkou bude okolie vodného rezervoáru Jinvali a pevnosti Ananuri, lyžiarske stredisko Gudauri a fotozastávka pri Oblúku priateľstva vo výške viac než 2300 m. Vrcholom cesty bude návšteva Chrámu Svätej Trojice v Gergeti ležiacom vo výške 2170 m (jazda na vozidlách 4x4) pod majestátnou horou Kazbegi (5047 m), kde bol podľa gruzínskej povesti pripútaný Prometheus. Návrat po ceste spájajúcej Rusko s Arménskom a Iránom do Tbilisi, večera v miestnej reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.

4. deň: raňajky, návšteva múzea gruzínskeho rodáka J.V. Stalina v Gori. Prehliadka unikátneho jaskynného mesta Uplistsikhe (UNESCO). Cesta do druhého najväčšieho mesta Kutaisi, kde navštívite stredoveký kláštorný komplex Gelati (UNESCO). Ubytovanie v hoteli v kúpeľnom mestečku Tskaltubo, večera v hoteli a nocľah.

5.deň: raňajky, návšteva Prometheovej jaskyne, prehliadka skvele zrekonštrovaného hradného komplexu Rabati (pôvodne z 9. st.) pri Akhaltsikhe. Ubytovanie v hoteli v lyžiarskom stredisku Bakuriani, večera a nocľah.

6. deň: raňajky, návšteva kúpeľného mestečka Borjomi., kde pri prameni ochutnáte svetoznámu minerálnu vodu. Pozveme vás do sveta Chateau Mukhrani, zámku, záhrady a vínnych pivníc najstaršej kráľovskej dynastie sveta – Bagrationi. Prehliadka s ochutnávkou vína a ukážkou prípravy gruzínskeho jedla „khinkali“ a sladkej pochúťky „churchkhela“. Deň zakončíme prehliadkou bývalého hlavného mesta Mtskcheta a Katedrály Svetitskhoveli (UNESCO), večera v reštaurácii a nocľah.

7. deň: raňajky, prehliadka Tbilisi, katedrála Sameba a chrám Metekhi, lanovkou sa vyveziete na starobylú pevnosť Narikala, prejdete sa po historickej štvrti Abanotubani. Nebude chýbať prehliadka továrne a ochutnávka brandy značky Sarajishvili, návšteva miestneho trhu, večera s folklórnou show. Návrat do hotela a nocľah.

8. deň: raňajky, transfer na letisko a odlet do Viedne, alebo do Bratislavy (v termíne * aj do Košíc).


Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch po trase zájazdu

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere, voda).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň, alebo Bratislava – Tbilisi a späť. V termíne * aj Košice - Tbilisi a späť (s prestupom).


Ostatné:
doprava autokarom v Gruzínsku, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, ochutnávky vín v Kindzmarauli a Chateau Mukhrani, ochutnávka brandy Sarajishvili, ukážky prípravy 3 tradičných jedál a pochúťok, ochutnávka chleba a syra v Badiauri, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 180 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***