Leto 2023 stále v predaji. 

Novinka:   EXOTIKA S ODLETOM   Z BRATISLAVY

Otváracie hodiny : 

pondelok - piatok       9:00 - 17:00 hod.
               sobota - nedeľa            zatvorené                       

 

Tešíme sa na Vás.

Váš Koral Tour

  

Letáky

Izrael a Petra De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1277400
Cena od: 1 150 €
Príplatky od: 250 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.10.2023 8 dní Last Minute 1 190 € +250 € odlet: Viedeň letecká
17.11.2023 8 dní First Minute 1 150 € +250 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1.deň
odlet z Viedne do Tel Avivu.

2.deň
prílet do Tel Avivu po polnoci, transfer na ubytovanie v hoteli v Betleheme, nocľah. Po neskorých raňajkách bude prehliadka Betlehema, kde navštívime Baziliku narodenia Ježiša Krista, Jaskyňu mlieka a Polia pastierov. Popoludní nás čaká kúpanie v Mŕtvom mori. Vzhľadom na vysoký obsah minerálov v Mŕtvom mori nežijú žiadne živočíchy. Ani vy si v ňom nezaplávate, ale na vlastnej koži pocítite jeho slanosť a hustotu. V podvečer návrat späť do Betlehema, večera a nocľah.

3.deň
raňajky, celodenná prehliadka Jeruzalema, ktorý je dnes najväčším mestom Izraela a posvätným mestom troch náboženstiev – kresťanstva, judaizmu a islamu. V jeho srdci leží hradbami obohnané Staré mesto (UNESCO). Jeruzalem má štyri štvrte – židovskú, moslimskú, kresťanskú a arménsku. Počas pešej prehliadky navštívime Getsemanskú záhradu, Olivovú horu i Múr nárekov, kde môžete vložiť lístky so svojimi prosbami. Prejdeme sa po trase Ježišovej krížovej cesty - Via Dolorosa až na Kalváriu. Tu s pokorou v srdci navštívime Baziliku Božieho Hrobu. Návrat do Betlehema, večera, nocľah.

4.deň
raňajky, odchod z Betlehema na pevnosť Massada (UNESCO), ktorá bola postavená Herodesom Veľkým v 1.st. pr. Kr. a počas prvej židovskej vojny sa stala symbolom hrdinského odporu Židov proti Rimanom. Na Massadu sa vyvezieme lanovkou, z ktorej je krásny výhľad na pevnosť i Mŕtve more. Navštívime továreň na výrobu kozmetiky Ahava (možnosť nákupu) a urobíme krátku zastávku v obľúbenom letovisku Eilat pri Červenom mori. Tu prekročíme hranice Jordánska a ubytujeme sa v beduínskom kempe v údolí Wadi Rum. Čakajú nás tu tri skutočne unikátne zážitky - púštne jeep safari (2 hod.) vo Wadi Rum, typická beduínska „zarb“ večera a nocľah v beduínskom stane.

5.deň
raňajky, presun do svetoznámej Petry (UNESCO) na prehliadku s miestnym sprievodcom. Petra bola hlavným mestom Nabatejského kráľovstva a kvôli farbe skál je nazývaná aj ružovo - červeným mestom. Prístup do Petry je cez 1,2 km dlhú roklinu Siq, ktorá vedie k známej klenotnici Al-Khazneh. Tá bola pôvodne postavená ako mauzóleum kráľa Aretasa IV. v 1. st. a od roku 2007 je jedným z nových 7 divov sveta. Ubytovanie v hoteli v Petre, večera a nocľah.

6.deň
raňajky, odchod z Petry na sever cez Madabu známu byzantskými chrámami a mozaikou mapy Jeruzalema až k vrchu Nebo. Odtiaľ Mojžiš po prvýkrát uvidel Zasľúbenú zem a je tam pravdepodobne aj pochovaný. Cez hraničný prechod Allenby Bridge sa vrátime do Izraela. Zastavíme sa aj v Jerichu - najnižšie ležiacom meste na Zemi s najstarším trvalým osídlením. Presun do Betlehema, ubytovanie, večera a nocľah.

7.deň
raňajky, dnes nás čaká nový Jeruzalem: izraelský parlament Knesset, Knesset Menorah (bronzová menora vážiaca 4 tony) a Izraelské múzeum, kde sú uložené zvitky s textami od Mŕtveho mora a množstvo historických a umeleckých exponátov. Napokon si pripomeniete tienistú stránku histórie návštevou múzea holokaustu Yad Vashem. Zastavíme sa aj na krátke kúpanie v Mŕtvom mori. Návrat do Betlehema, večera, nocľah.

8.deň
raňajky, odchod autobusom z Betlehema na panoramatickú prehliadku Tel Avivu a starobylého prístavu Jaffa. Transfer na letisko v Tel Avive a odlet do Viedne.

Ubytovanie:
6 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli a 1 x v stane.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere formou švédskych stolov).

Doprava:
Letecká doprava Viedeň - Tel Aviv a späť.

Ostatné:
doprava po Izraeli a Jordánsku klimatizovaným autobusom, jeep safari vo Wadi Rum, služby slovensky alebo česky hovoriaceho miestneho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 250 €/os. V Izraeli sa platí: obslužné 50 USD/os., izraelské vstupy 60 USD/os., vstup do Petry, jordánske víza a obojstranné hraničné vstupné a výstupné poplatky 165 USD/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 240 €, transfer z Bratislavy na letisko Schwechat a späť 25 €/os.

Počasie

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Sme členom SACKA

Pobytové zájazdy

Pobytové zájazdy

Poznávacie zájazdy

Poznávacie zájazdy

Exotika

Exotika

Lyžiarske zájazdy

Lyzarske

Aktívna dovolenka

Aktívna dovolenka

Go Parking

Parkování Letiště Praha. GO Parking s.r.o.

Cestovné poistenie

Európska Cestovná Poisťovňa