LETO 2022 už v ponuke.
Tešíme sa na Vás v našej kancelárii .

Otvorené: pondelok - piatok od 09.00 hod. - 17.00 hod.

 
 

 
Váš Koral Tour


 

Letáky

Jordánsko a jeho skvosty De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1227031
Cena od: 999 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.10.2022 8 dní First Minute 999 € +199 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň »
odlet z Viedne do Ammánu (hlavné mesto Jordánska), transfer na poldennú prehliadku mesta počas ktorej uvidíme citadelu, archeologické múzeum a nádherne zachovaný rímsky amfiteáter. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah .

2. deň »
raňajky, cestou na sever sa zastavíme v lokalite Umm Qais (kde Ježiš vyhnal zlého ducha z človeka do stáda svíň) a budeme pokračovať do starobylého mesta Jerash (trvalé osídlenie viac než 6500 rokov). V roku 63 pr. Kr. bolo mesto dobyté generálom Pompeiom a stalo sa súčasťou rímskeho Dekapolisu. Jerash, po stáročia ukrytý v piesku, je teraz skvelou ukážkou provinčného rímskeho urbanizmu na Blízkom východe. Budeme obdivovať krásne zachované dláždené ulice, pôvodné chrámy a domy, divadlá, priestranné námestia a kúpele uzavreté medzi mestskými hradbami. Popoludní si prezrieme hrad Ajloun (12.st.) s výhľadom na údolie rieky Jordán, ktorý slúžil na ochranu obchodných ciest a železorudných baní. Návrat do Ammánu, večera, nocľah.

3. deň »
raňajky, vydáme sa na juh do Madaby kde navštívime grécku ortodoxnú baziliku sv. Juraja s jedinečnou mozaikovou mapou Jeruzalema a iných svätých miest. Zamierime na horu Nebo, miesto kde Mojžiš uvidel zasľúbenú zem a pokračujeme k Mŕtvemu moru, ktoré je najnižšie položeným miestom na Zemi (- 410 m). Tu môžete na vlastnej koži zažiť kúpanie, či skôr vznášanie sa v extrémne slanej vode. Napokon uvidíme impozantný križiacky hrad Kerak postavený v roku 1142 na základoch pevností z čias Nabatejcov. Transfer na ubytovanie v Petre, večera a nocľah.

4. deň »
raňajky, dnešný deň venujeme novému divu sveta, ružovo-červenému mestu Petra (UNESCO). To vás ohromí svojou krásou, pretože ide o jeden z najväčších divov, ktoré spolu vytvorili príroda a človek. Mesto bolo sčasti postavené a sčasti vytesané do pieskovca pred vyše 2000 rokmi a v čase jeho najväčšej slávy tu žilo asi 30000 obyvateľov. Vstup do mesta je cez roklinu Al-Siq (dĺžka cca 1 km) lemovanú po oboch stranách útesmi výšky 80 m. Priechod cez roklinu je na niektorých miestach široký len 3 m. Na konci Al-Siq objavíte nádhernú fasádu Al-Khaznah (Pokladnica), čo je však v skutočnosti veľká hrobka. Jedna z najznámejších pamiatok Petry vytesaných do skaly je Al-Dayr (Kláštor), tiež fasáda hrobky využívaná v byzantských časoch ako kostol. Kúsok od hlavného areálu leží predmestie Petry zvané „malá Petra“. Je to asi 350 m dlhý súbor chrámov, domov, hrobiek, vodných kanálov a cisterien. Toto je len malý náčrt toho, čo vám Petra ponúka - treba to vidieť a zažiť na vlastné oči. Návrat do hotela, večera a nocľah.

5. deň »
raňajky, navštívime známe letovisko Aqaba na brehu Červeného mora. Po krátkom oddychu presun do „mesačného údolia“ Wadi Rum (UNESCO), kde natáčali známe filmy Lawrence z Arábie, Misia na Mars či Star Wars. Je to úžasné, nadčasové miesto vytvorené prírodou, súzvuk červeného piesku púšte a útesov hnedastých až zlatistých farieb. Bližšie spoznáme túto nádheru počas prehliadky džípom (2 hod.). Ubytovanie v stanoch v beduínskom kempe, večera a nocľah.

6. deň »
raňajky, opustíme juh krajiny a vydáme sa späť do Ammánu. Počas cesty urobíme krátku zastávku v najväčšej jordánskej prírodnej rezervácii Dana, v ktorej je chránených množstvo vzácnych rastlín a živočíchov. Pokrýva asi 320 km2 veľkolepých hôr, údolí a roklín pozdĺž jordánskej časti Veľkej priekopovej prepadliny, Večer príchod do Ammánu, večera a nocľah.

7. deň »
raňajky, vydáme sa na východ k púštnym hradom Qasr el Kharanah, Qasr Amra (UNESCO) a Qasr al Azraq, ktoré sú krásnymi príkladmi raného islamského umenia a dôkazom bohatej histórie krajiny. Návrat do Ammánu, večera a nocľah.

8. deň »
raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Ammánu do Viedne.

Popis:
Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC), z toho 6 x v 3* hoteloch a 1 x v stane v beduínskom kempe vo Wadi Rum.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky, večere).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň - Ammán a späť.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom v Jordánsku, vstupné víza, všetky vstupy podľa programu (cca 140 €), prehliadky s miestnym sprievodcom, dvojhodinová jazda džípom vo Wadi Rum, služby slovenského sprievodcu, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os., obslužné 50 USD/os. (platí sa priamo v Jordánsku).

Priplatky:
za 1/1 izbu 180 €.

Počasie

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Sme členom SACKA

Pobytové zájazdy

Pobytové zájazdy

Poznávacie zájazdy

Poznávacie zájazdy

Exotika

Exotika

Lyžiarske zájazdy

Lyzarske

Aktívna dovolenka

Aktívna dovolenka

Go Parking

Parkování Letiště Praha. GO Parking s.r.o.

Cestovné poistenie

Európska Cestovná Poisťovňa