LETO 2022 už v ponuke.
Tešíme sa na Vás v našej kancelárii .

Otvorené: pondelok - piatok od 09.00 hod. - 17.00 hod.

 
 

 
Váš Koral Tour


 

Letáky

Izrael a Petra De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1227005
Cena od: 950 €
Príplatky od: 250 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

24.10.2022 8 dní First Minute 990 € +250 € odlet: Viedeň letecká
14.11.2022 8 dní First Minute 950 € +250 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1.deň »
odlet z Viedne do Tel Avivu

2.deň »
prílet do Tel Avivu krátko po polnoci, transfer autobusom do Betlehema, ubytovanie v hoteli, nocľah. Po neskorých raňajkách nasleduje prehliadka Betlehema, počas ktorej navštívime Baziliku narodenia Ježiša Krista, Jaskyňu Mlieka a Polia pastierov. Popoludní nás čaká kúpanie v Mŕtvom mori. Vzhľadom na vysoký obsah minerálov v Mŕtvom mori nežijú žiadne živočíchy. Ani vy si v ňom nezaplávate, ale na vlastnej koži pocítite jeho slanosť a hustotu. V podvečer návrat späť do Betlehema, večera a nocľah.

3.deň »
raňajky, celodenná prehliadka Jeruzalema. Prvými obyvateľmi mesta boli Kanaánci v dobe bronzovej. Dnes je Jeruzalem najväčším mestom Izraela a posvätným mestom troch náboženstiev – kresťanstva, judaizmu a islamu. V jeho srdci leží hradbami obohnané Staré mesto (UNESCO). Jeruzalem má štyri štvrte – židovskú, moslimskú, kresťanskú a arménsku. Počas pešej prehliadky navštívime Getsemanskú záhradu, Olivovú horu i Múr nárekov, kde môžete vložiť svoje prosby. Prejdeme sa po trase Ježišovej krížovej cesty - Via Dolorosa až na Kalváriu. Tu s pokorou v srdci navštívime Baziliku Božieho Hrobu. Návrat do Betlehema, večera, nocľah.

4.deň »
raňajky, odchod z Betlehema na pevnosť Massada (UNESCO), ktorá bola postavená Herodesom Veľkým v 1.st. pr. Kr. a počas prvej židovskej vojny sa stala symbolom hrdinského odporu Židov proti Rimanom. Na Massadu sa vyvezieme lanovkou, z ktorej je krásny výhľad na pevnosť i Mŕtve more. Následne navštívime továreň na výrobu kozmetiky Ahava (možnosť nákupu) a urobíme krátku zastávku v obľúbenom letovisku Eilat pri Červenom mori. Tu prekročíme hranice Jordánska a budeme pokračovať v ceste do mesta Petra (UNESCO). Ubytovanie v hoteli v Petre, večera, nocľah.

5.deň »
raňajky, prehliadka Petry s miestnym sprievodcom. Petra bola hlavným mestom Nabatejského kráľovstva a kvôli farbe skál je nazývaná aj ružovo - červeným mestom. Prístup do Petry je cez 1,2 km dlhú roklinu Siq, ktorá vedie k známej klenotnici Al-Khazneh. Tá bola pôvodne postavená ako mauzóleum kráľa Aretasa IV. v 1. st. a od roku 2007 je jedným z nových 7 divov sveta. Návrat do hotela, večera, nocľah.

6.deň »
raňajky, odchod z Petry cez Madabu – známu byzantskými chrámami a mozaikou mapy Jeruzalema k vrchu Nebo, odkiaľ Mojžiš po prvýkrát uvidel Zasľúbenú zem a na tomto mieste je pravdepodobne aj pochovaný. Cez hraničný prechod Allenby Bridge sa vrátime do Izraela. Zastavíme sa v Jerichu - najnižšie ležiacom meste na Zemi s najstarším osídlením. Transfer do Betlehema, ubytovanie, večera, nocľah.

7.deň »
raňajky, dnes nás čaká prehliadka nového Jeruzalema: izraelský parlament Knesset, Knesset Menorah (bronzová menora vážiaca 4 tony – v parku Gan Havradim) a Izraelské múzeum, kde sú uložené zvitky s textami od Mŕtveho mora, ako i množstvo historických a umeleckých exponátov. Napokon si pripomeniete tienistú stránku histórie návštevou múzea holokaustu Yad Vashem. Popoludní zastávka na kúpanie v Mŕtvom mori. Návrat do Betlehema, večera, nocľah.

8.deň »
raňajky, odchod autobusom z Betlehema na panoramatickú prehliadku Tel Avivu a starobylého prístavu Jaffa. Transfer na letisko v Tel Avive a odlet do Viedne.

Popis:
Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere formou švédskych stolov).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň - Tel Aviv a späť.

Ostatné:
doprava po Izraeli a Jordánsku klimatizovaným autobusom, služby slovensky alebo česky hovoriaceho miestneho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 250 €/os. V Izraeli sa platí: obslužné 50 USD/os., izraelské vstupy 60 USD/os., vstup do Petry, jordánske víza a obojstranné hraničné vstupné a výstupné poplatky 165 USD/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 240 €, transfer z Bratislavy na letisko Schwechat a späť 20 €/os.

Počasie

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Sme členom SACKA

Pobytové zájazdy

Pobytové zájazdy

Poznávacie zájazdy

Poznávacie zájazdy

Exotika

Exotika

Lyžiarske zájazdy

Lyzarske

Aktívna dovolenka

Aktívna dovolenka

Go Parking

Parkování Letiště Praha. GO Parking s.r.o.

Cestovné poistenie

Európska Cestovná Poisťovňa