Prajeme Vám všetko dobré v novom roku 2021

LETO 2021 UŽ V PONUKE

Sme Vám k dispozícii na:
e-mail: koraltour@koraltour.sk 
mobil: 0915 841 611

Mexiko, Belize, Guatemala

Toto mesto je tak veľké, že po vstupe do areálu idete ešte 20 minút autobusom. Keď Tikal dosiahol sv Legendárna a tajomná Kukulkánová pyramída je stredobodom pozornosti rozsiahleho archeologického nále Po vyzdvihnutí z hotelov sa poberieme s BUBO sprievodcom na juh a naša prvá zastávka, ešte pred vstu /uploads/galleries/7517/guatemala.jpg Vítajte na zájazde Mexiko, Belize, Guatemala, ktoré je dokonalým spojením relaxu a poznaním mayskej Na úvodný oddych Vám odporúčame BUBO prémium hotel Paradisus, v ktorom oddychoval aj španielsky kráľ BUBO prémium hotel Paradisus sa nachádza priamo na najznámejšej mexickej pláži, rovno oproti centru BUBO prémium hotel Paradisus, dáte prednosť moru alebo jednému zo 4 bazénov? Oddychujte! Relaxujte! BUBO prémium hotel Paradisus je od roku 2006 oceňovaný prestížnou cenou Four Diamonds. Oddych pre ná Len vy, tyrkysové more a šnorchel. Hotel Royal Solaris je v základnej cene tohto krásneho zájazdu a nachádza sa taktiež v hotelovej zón Pláž pred hotelom Royal Solaris. Čarovný Karibik na dotyk. Užívajte si to s mierou! Royal Solaris si Hotel Royal Solaris je trochu „vybývaný“ a človek zvyknutý na novučičké hotely tu bude sklamaný. Cen Západ slnka v Cancúne. Našli sme ďalší raj na zemi? 
foto: Ľubor Kučera - BUBO Zaslúžený oddych na čarovnom pobreží. Pozor na vlny, ktoré môžu byť niekedy vysoké. Prvý kontakt s mayskou kultúrou bude nezabudnuteľným. Po ceste do Guatemaly zastavujeme pri rieke Mo Exkluzívny prémiový hotel Mayakoba Rosewood Resort na Mayskej riviére je výborná voľba pre veľmi nár Exkluzívny prémiový hotel Rosewood Mayakoba - jeden z najväčších a najdlhšie pôsobiacich rezortov na Luxusné reštaurácie v rezorte Rosewood Mayakoba BUBO prémium hotel potešia každého správneho gurmána Súčasťou prémiového hotela Rosewood je dokonca aj takáto škola varenia. foto: Rosewood Mayakoba Tyrkysové more pre nás či Vaše ratolesti bude dokonalým oddychom. Lagúna Nichupte a Karibské more. Užívajte si život a voľný program. Deň pred začiatkom poznávacej ča Kto sa kúpal v Karibiku, už sa nechce kúpať nikde inde. Mexiko je čarovné, farebné a voňavé. Ešte počas úvodného oddychu na pláži je možnosť fakultatívneho výletu k Chichen Itzá. Objednávka mož Belize je jedna z najmenších krajín regiónu Strednej Ameriky, duchovne karibská a historicky mayska. Krajina bola pomenovaná ako Britský Honduras. V roku 1973 sa názov zmenil na Belize a v roku 1981 vy Kto ma rád bizár krajiny, Belize bude pre neho. Totálne neturistická destinácia, kde vraj nič nie je V Belize uvidíme úplne iné tváre, ktoré majú aj európske, aj jamajské črty. Mennoniti, potomkovia Ma V prípade pekného počasia sa fakultatívne vyberieme na ostrov Caye Caulker. Karibský raj. foto: Alen Táto krajina má svoj vlastný život. Jej uvoľnených ľudí len tak niečo nerozhodí. Žijú si svojím poko V Belize city je dokonca zaujímavá ZOO, v ktorej môžete vidieť zvieratá divokej prírody Belize vráta Tento zájazd je dokonalé vhodný aj pre Vaše ratolesti. Farby, vône, zvuky sú neopísateľne 100x lepši Farebné Belize city má okolo 70 000 obyvateľov, čo v porovnaní so slovenskými mestami môžeme hovoriť Stačí sa obzrieť a z vrchu pyramídy vidieť obe krajiny Belize aj Guatemala.  Terén je pomerne hornat Aj tu je jedna stavba dominantná, El Castillo. Toto mesto žilo asi o jedno cele storočie dlhšie než Aj tváre domácich patria ku krásnym zážitkom z tejto cesty. Mesto Tikal bolo založené a obývané už od 2000 rokov p.n.l. a zachovalo sa tu niekoľko tisíc stavieb Práve podla Tikalu natočil Mel Gibson neslávne známy film Apocalypto. Chrámy krásne z každého uhla. Pri prechádzke v areáli máte pocit, že ste sa ocitli v pralese a vo filme Indiana Jones. Krátke mays Krajiny Strednej Ameriky, ktoré na tejto ceste navštevujeme, sú fotogenické, voňavé a exotické. Každ
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1128568
Cena od: 2 194 €
Príplatky od: 546 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

13.11.2021 13 dní First Minute 2 194 € +546 € odlet: Viedeň letecká
12.03.2022 13 dní First Minute 2 404 € +546 € odlet: Viedeň letecká
07.05.2022 13 dní First Minute 2 404 € +546 € odlet: Viedeň letecká
30.07.2022 13 dní First Minute 2 625 € +546 € odlet: Viedeň letecká
20.08.2022 13 dní First Minute 2 362 € +546 € odlet: Viedeň letecká
23.10.2022 13 dní First Minute 2 362 € +546 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Tri stredoamerické krajiny, štedrý priestor na užívanie si krásneho Karibiku, famózne mayské pamiatky a pestré poznávanie na malom území. Dokonalá kombinácia, ktorá naplní všetky vaše predstavy. More a pláž v Cancúne sú ako z tej najkrajšej pohľadnice. Nad morom sa týči stará pyramída, v dierach v zemi je priezračná voda, v ktorej sa dá kúpať, černošské Belize hrá všetkými farbami a v Guatemale sa týči jedna z najznámejších pyramíd na svete ukrytá v zelenej džungli.

1. deň:
Odlet z Európy s kvalitnými overenými spoločnosťami a ešte v ten istý deň prílet do svetoznámeho legendárneho Cancúnu na pobreží Karibiku. Čoraz viac ľudí si aj túto cestu za „veľkú mláku“ chce užiť a využije možnosť doplatenia Business class. Vyskúšajte to aj Vy a na tento let sa budete tešiť. Večer pristávame v najznámejšom turistickom centre sveta. Vítajte v Cancúne na polostrove Yucatán. Po prílete Vás očakáva nás CK miestny anglicky hovoriaci sprievodca, ktorý Vás odvezie do all inclusive hotela na pláži podľa Vášho výberu. V ponuke doplnkových služieb sú aj rôzne prémiové hotely, ktoré CK vrelo odporúča. Výber je na Vás. Corona už čaká v bare, pôjdete? Mexiko je najväčšia krajina Strednej Ameriky a má neskutočnú iskru. V rámci all inclusive služieb sa nebojte ochutnať miestne mexické gastronomické špeciality. Pripravte sa na chili, lahodné vône a chute. Poznávací program začne o niekoľko dní. Dovtedy oddychujte, zabudnite na starosti a prácu. Užívajte si život! 

2. deň:
Aklimatizácia teplým slnkom, bielym pieskom a tyrkysovým morom. Oddych na plážach Karibiku. Zoznámte sa s rezortom, ktorý má niekoľko reštaurácií, barov, bazénov, Fitness alebo ponúka rôzne výlety alebo večerné programy. Milí, ústretoví anglicky hovoriaci personál Vám vždy rád poradí. Oddychujete! Máte záujem o návštevu centra Cancúnu a prvé nákupy? Nachádzate sa v hotelovej zóne Cancun, odkiaľ je centrum mesta vzdialené približne 15-20 minút jazdy autom. Počas dňa môžete využiť taxi alebo miestnu autobusovú linku, kde jednosmerná jazda stojí iba niečo kolo 0,50 EUR. Odporúčame využiť iba cez deň. Personál hotela Vás vždy ochotne nasmeruje. 

3. deň:
Relax all inclusive. Pred odchodom na zájazd je možnosť doobjednať si ešte fakultatívny výlet do archeologickej zóny Chichen Itza - jeden zo 7 novodobých divov sveta. Je to jedno z najznámejších maysko-toltéckych miest zo 4. storočia nášho letopočtu, opustené (neznáme prečo) asi okolo roku 1250. Patrí k pamiatkam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Obetná studňa, Chacmool - strážcovia sveta bohov, najväčšie ihrisko na loptovú hru a magická Kukulkánova pyramída. Chichen Itzá bezpochyby patrí k najlepšie udržiavaným a najrozsiahlejším komplexom. Chichcen Itzá bolo zvolené za jeden zo 7 novodobých divov sveta, v magický dátum 7.7.2007, v Lisabone. Do hlasovania sa zapojilo 100 miliónov ľudí po celom svete. Objednávka možná vopred pred odchodom na zájazd. V cene celodenného fakultatívneho výletu je spiatočná doprava a vstupné. Odporúčame zobrať si ochranu proti slnku, vodu a hotovosť. Na mieste sú toalety, suveníry aj stravovacie zariadenia, ktoré nemajú platobný terminál. CK odporúča. V prípade objednávky Vás budeme formou e-mailu ešte pred odletom do Mexika informovať ohľadom času vyzdvihnutia z hotela. 

4. deň:
Relax all inclusive.

5. deň:
Relax all inclusive.

6. deň:
Relax all inclusive

7. deň:
Relax all inclusive. V tento deň Vás bude kontaktovať CK sprievodca ohľadom vyzdvihnutia z hotela a začiatku poznávacej časti programu.  Pomaly balíme a užívame si ešte posledné chvíle na pláži. 

8. deň:
Ráno nás čaká jediná pyramída na brehu mora, TULUM a začneme našu mayskú exkurziu. Pokračujeme do Belize – najoriginálnejšej a najfarebnejšej krajiny amerického kontinentu. BELIZE CITY – najväčšie mesto krajiny. Prečo sme tu a kde sú turisti? Sprievodca vám priblíži svojský miestny život. Vedeli ste, že miestne pivo patri k najlepším v Amerike?

9. deň:
Celodenná prehliadka Belize City. V prípade záujmu sprievodca na mieste zariadi pre skupinu navyše fakultatívny výlet na neďaleký exotický ostrov Caye Caulker.

10. deň:
Opúšťame Belize City a ideme do hlavného mesta – BELMOPANU, najmenšieho hlavného mesta na svete. Viete, ako vyzerá najkurióznejšia budova parlamentu? Pokračujeme do predkolumbovského mesta XUNANTUNICH. Z vrcholu hory bájneho mayského mesta uvidíme Belize aj Guatemalu. Prechádzame do Guatemaly. Sme na čarovnom koloniálnom ostrove FLORES.

11. deň:
TIKAL. V mayskej ríši už nič monumentálnejšie nenájdeme. Najvyššie pyramídy dosahujú až 70 metrov, minimum turistov a stovky kilometrov národného parku Tikal. Značka Pozor, jaguár! Vitajte v srdci stredoamerického pralesa, džungľa EL PETÉN. Poobede možnosť plavby na člne na jazere Petén Itzá. Vychutnáme si dosýta miestnu skvelú kuchyňu.

12. deň:
Opúšťame Guatemalu a z letiska v džungli odlietame domov.

13. deň:
Prílet do Viedne.