Otváracie hodiny:


Od 1.9.2020 až do odvolania pracujeme:


Streda: 10.00-15.00 hod. v kancelárii na Dolnej 23

Ostatné pracovné dni: 10.00-15.00 hod. HOME OFFICE


Sme Vám k dispozícii na našich kontaktných údajoch:

e-mail: koraltour@koraltour.sk

mobil: 0915 841 611

Potulky Dolomitmi

Passo Gaiu, Dolomity, poznávací zájazd, Taliansko Dolomity, poznávací zájazd, Taliansko Locatelli, Dolomity, poznávací zájazd, Taliansko Passo Gaiu, Dolomity, poznávací zájazd, Taliansko Vyhliadka na Marmoladu, Dolomity, poznávací zájazd, Taliansko Kúpeľné mesto Merano, poznávací zájazd, Taliansko Dolomity, poznávací zájazd, Taliansko
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1110948
Cena od: 358 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.09.2021 5 dní First Minute 358 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
5-dňový autokarový zájazd

Perex:
Ocitnete sa v monumentálnych Dolomitoch na miestach, kde má človek pocit, že je k oblohe už skutočne blízko. Vychutnáte si výhľady na masívy Civetta, Le Trofane a Pelmo, vyveziete sa na ľadovec Marmolada, v historickej zmrzlinárni si pochutnáte na pravej talianskej zmrzline a na záver Vás čaká oodych v preslávených termálnych kúpeľoch Merano.

Program:
1. deň:
Odchod z Bratislavy cca o 08:00 h. Popoludní sa zastavíme pri jazere Wörthersee, kde budeme môcť navštíviť park Minimundus so zmenšenými modelmi známych stavieb. Ďalej budeme pokračovať v ceste do oblasti Dolomitov. Ubytovanie vo Val di Zoldo, fakultatívne večera.

2. deň:
Po raňajkách nás čaká výjazd na Passo Cibiana (1530 m.n.m.). Odtiaľ budeme minibusmi pokračovať po starej vojenskej ceste na Monte Rite (2183 m.n.m.). Na vrchole, v budove vystavanej na vojenskom bunkri z 1. sv. vojny sa nachádza jedinečné Messnerovo horské múzeum „V oblakoch“. Z múzeá si vychutnáme krásny výhľad na okolité masívy – Civetta, Marmolada, Le Trofane, Sorapiss a Pelmo. V miestnej reštaurácii si nenecháme ujsť špeciality z jaka. Následne sa krátkou prechádzkou (45 min.) po panoramatickej ceste vrátime späť na Passo Cibiana. Možnosť odvozu na Passo Cibiana opäť minibusom. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:
Po raňajkách odjazd cez Selva di Cadore smerom na Passo Giau cez 29 serpentín, kadiaľ niekoľkokrát viedol cyklistický pretek Giro d´Italia. Pred vrcholom nastúpime na lanovku, ktorá nás vyvezie k horskej chate Averau (2413 m.n.m.). Odtiaľ absolvujeme krátky výstup (20 min.) k chate Nuvolau (2575 m.n.m.). Ocitneme sa na mieste s nádherným výhľadom, kde má človek pocit, že je už k oblohe skutočne blízko. Návrat k autobusu krátkou prechádzkou (30 min.), alebo lanovkou. Autobusom zdoláme posledný úsek. Po ceste späť sa zastavíme na pravej talianskej zmrzline v historickej zmrzlinárni Pelmo v dedinke Dont. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň:
Dnes vystúpime lanovkou na ľadovec Marmolada. Navštívime Múzeum 1. sv. vojny, pokocháme sa krásnym výhľadom na okolité končiare a v chate Serauta sa posilníme pred ďalším poznávaním. Po obede sa lanovkou vrátime do Malga Ciapela. Pokračovať budeme do mesta Merano, presláveného vďaka svojim termálnym kúpeľom. Oddych v kúpeľoch, odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň:
Po raňajkách sa vyberieme na spiatočnú cestu na Slovensko. Krátku zastávku si urobíme v meste Bolzano s možnosťou návštevy Archeologického múzea, ktorého unikátom je 5000 rokov starý Ľadový muž – Ötzi. Návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách (cca o 22:00 h).


Ubytovanie:
4 x v hoteli/penzióne 3*.

Stravovanie:
4 x raňajky.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 4 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, dopravu minibusom na Monte Rite, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu 72 EUR, za 4 večere 67 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Doprava:

Autokarová.