15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Wiener Neustadt

Destinácia: Rakúsko, Dolné Rakúsko, Wiener Neustadt (Viedenské Nové Mesto)
Kód zájazdu: 1106700
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Úvod:
1-dňový zájazd

1. deň:
Odchod z Bratislavy o 8:00 h do Rakúska. Ako prvé navštívime svet cínových figúrok (Zinnfigurenwelt) v dedinke Katzelsdorf, ktoré je druhým najväčším múzeom tohto druhu na svete. Po prehliadke múzea pokračujeme do Viedenského Nového mesta Wiener Neustadt, ktoré nie je ani viedenské ani nové. Patrí k najstarším mestám Dolného Rakúska. Vybudoval ho babenberský vojvoda Leopold V. v 2. stor. z výkupného, ktoré museli zaplatiť Angličania za kráľa Richarda Levie srdce. Prívlastok „viedenské“ získalo až v 17.stor., pretože bolo na rozdiel od ostatných „Neustadtov“ k Viedni najbližšie. Pešia prehliadka historického centra (Dóm nanebovzatia Panny Márie, katedrála sv. Juraja, Mojžišova fontána, Mariánsky stĺp a iné). Po prehliadke mesta individuálne voľno s možnosťou návštevy múzeí a občerstvenia. V popoludňajších hodinách presun do alpskej dedinky Gutenstein, na prehliadku skanzenu Waldbauern museum, kde sa dozvieme všetko o získavaní a spracovaní živice v Dolnom Rakúsku, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Po prehliadke skanzenu návrat na Slovensko s príchodom do Bratislavy vo večerných hodinách (cca o 21:00 h).

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie.

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokar.

Wiener Neustadt