Otváracie hodiny:


Od 1.9.2020 až do odvolania pracujeme:


Streda: 10.00-15.00 hod. v kancelárii na Dolnej 23

Ostatné pracovné dni: 10.00-15.00 hod. HOME OFFICE


Sme Vám k dispozícii na našich kontaktných údajoch:

e-mail: koraltour@koraltour.sk

mobil: 0915 841 611

Miláno letecky za poznávaním a nákupmi

Destinácia: Taliansko, Lombardia (Miláno), Miláno (Milan)
Kód zájazdu: 1070732
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Nákupy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2020!

Poďte s nami do Milána za pamiatkami, kultúrou a nákupmi! MILÁNO

Rámcový program zájazdu:
1.deň:

Dopoludnia transfer z Bratislavy do Brna , na letisko. Odlet z Brna do Milána , transfer do hotela a popoludní prvá časť návštevy tohto mesta. Mestskou dopravou sa presunieme do centra Milána a na prehliadku interiéru katedrály Narodenia Panny Márie, návšteva scurolo - hrobky Karla Boromejského a možnosť prechádzky po streche milánskeho dómu. Potom návšteva dómskeho múzea a kaplnka sv. Gottharda. K večeru návšteva štvrti Quadrilaterno d´oro - centrum designu a slávnych značiek a ich obchodov. Možnosť nákupov na via Torino alebo v obchodnom dome La Rinascente s tradíciou od roku 1865. Večer návrat do hotela mestskou dopravou.

 

2.deň:

Dopoludnia prehliadka gotického kostola Santa Maria delle Grazie s renesančnou kopulou a kláštornou chodbou. Pre záujemcov možnosť vstupu do bývalého dominikánskeho kláštora , kde sa nachádza freska Poslednej večere Pána od Leonarda da Vinciho(nutné objednať predom v CK). Potom návšteva milánskeho hradu Castello Sforzesco s nádvorím Cortile della Rochetta, zoznámime sa s históriou rodov Visconti a Sforza, ktorí pevnosť budovali. Prechádzka parkom Sempione s Víťazným oblúkom, s vežou Torre Branca a budovu Acquario Civico. Popoludní sa zoznámime s históriou stavby obchodnej galérie Victora Emanuelle II., ktorou prejdeme na námestie della Scala so slávnym Teatro alla Scala. Pre záujemcov možnosť návštevy večerného predstavenia v tejto opere (miesta na státie na galérií- neformálne oblečenie, nutné objednať predom-podľa programu a časových možností), alebo návšteva múzea Leonarda da Vinciho. Návrat do hotela mestskou dopravou.


3.deň:

Dopoludnia prehliadka pôvabného stredovekého námestia Piazza Mercati obklopeného historickými budovami Palazzo della Ragione, obchodnou burzou , palácom Scuola Palantina a Casa dei Panigarola. Možnosť návštevy Kráľovského paláca alebo galérie 19.storočia v Palazzo dell´Arengario. Popoludní možnosť návštevy múzeí s egyptskou zbierkou, obrazárňou, zbierkou umenia a taktiež múzea, ktoré uchováva Michelangelovú nedokončenú Pietu Rondanini. Alebo návšteva obrazárne Pinacoteca di Brera, ktorá uchováva okrem obrazov Rafaela, Caravaggia, Rembrandta a ďalších významných maliarov taktiež aj najväčšiu zbierku obrazov benátskych majstrov. K večeru prechádzka štvrťou Navigli, kde sa z hustej siete dopravných vodných kanálov dochoval kanál Naviglio Grande a Naviglio Ticino. Obľúbené miesto prechádzok Milánčanov. Návrat do hotela mestskou dopravou.


4.deň:

Dopoludnia voľno k posledným nákupom a posedeniam a pred obedom transfer na letisko. Odlet do Brna, následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
transfer na letisko v Brne tam aj späť, leteckú dopravu Brno-Miláno-Brno, letiskové taxy, transfer autobusom z letiska do hotela a späť, 3 x ubytovanie v Miláne v 2-3* hoteli s raňajkami, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
odbavenie batožiny do 20 kg 64,-eur, príplatok 1/1 izba 156 eur, divadelné predstavenie v La Scala 24,- eur , Freska Posledná večera Pána 40,- eur , miestnu dopravu v Miláne, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Predpokladaná čiastka na vstupy cca 60 €.

Miláno