Gruzínsko - kaukazská perla

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1039914
Cena od: 734,16 €
Príplatky od: 360 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.12.2019 8 dní First Minute 734,16 € +360 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd.

Perex:
Spoznajte s nami nádherné, farebné mesto Tbilisi s veľmi zaujímavou architektúrou. Navštívime rodné mesto Stalina Gori i skalné mesto Uplistsikhe. Pozrieme sa do množstva kláštorov a kostolov a ochutnáme chutnú gruzínsku kuchyňu a svetoznáme gruzínske víno.

Ubytovanie:
3* hotely a rodinné hotely.

Stravovanie:
Raňajky, 2x obed.

Doprava:
Letecká z Viedne s prestupom.

1. deň:
Odlet z Viedne v ranných hodinách do Gruzínska. Prílet do hlavného mesta Tbilisi. Po prílete sa presunieme do hotela, podľa záujmu prechádzka mestom so sprievodcom.

2. deň:
Tento deň bude venovaný prehliadke hlavného mesta Tbilisi. Staré mesto ponúka množstvo nádherných pamiatok, tajuplných uličiek s farebnými domami i modernú architektúru. Začneme pri kostole Metekhi z 13. st., prejdeme k židovskej synagóge, pozrieme si katedrálu Sioni., most Mieru, kostol Anchiskhati, mešitu kde sa údajne sunniti modlia so šítmi. Následne sa vyvezieme lanovkou k monumentu Matka Gruzínska a k pevnosti Narikala. Zaujme nás jedinečná´ architektúra sírnych termálnych kúpeľov (vstup je možný´ 6. deň za poplatok). Navštívime najväčší kostol Sameba (Svätá Trojica) – kostol je hlavnou gruzínskou ortodoxnou katedrálou a zároveň najväčšou náboženskou stavbou v krajine. Prejdeme sa hlavnou ulicou Rustaveli Avenue a starobylou ulicou Shardeni v centre hlavného mesta s množstvom nočných barov, malých galérií či reštaurácií.

3. deň:
Po raňajkách sa vydáme na cestu do srdca regiónu Kartli a navštívime mesto Gori, kde sa narodil Stalin. Aj keď sa môže zdať, že názov mesta je z ruského „gory“, je to gruzínske slovo, ktoré v preklade znamená „vrch“. Zastavíme sa pred Stalinovým múzeom, pozrieme si mesto a budeme pokračovať do Uplistsikhe. Je to prehistorické skalné a jaskynné mesto – jedna z najstarších archeologicky doložených obytných lokalít v Gruzínsku. Sú tu viditeľné pozostatky starých kostolov, vínnych pivníc, pekární a príbytkov. Čaká nás dedinka Mukhrani, kde sa nachádza sídlo vojvodu Ivane Mukhranbatoni. Ktorý sa zaslúžil o rozvoj vinárstva v tejto oblasti. Návrat do Tbilisi.

4. deň:
Presunieme sa do regiónu Kakheti, ktorý je známy vinárstvom a pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Tu sa nám naskytnú neuveriteľné výhľady na zasnežené kaukazské kopce a úrodné doliny. Navštívime tradičnú gruzínsku vínnu pivnicu v dedine Tsinandali. Pozrieme si miestne múzeum a ochutnáme víno dorábané tradičnou metódou „kvevri“, ktorá je zapísaná i v zozname UNESCO. Na obed ochutnáme tradičné gruzínske jedlá a následne sa presunieme do Kvareli.

5. deň:
Pozrieme si jednu z najvýznamnejších architektonických pamiatok Gruzínska v Gremi, ktoré bolo v 16. a 17. st. prosperujúcim hlavným mestom kráľovského regiónu Kakheti. Navštívime kláštor Nekresi a palác biskupa. Obed si vychutnáme u miestnej rodiny, dozvieme sa o príprave tradičných jedál. Dostaneme sa až do Signagi, „mesta lásky“, ktoré sa nachádza v najvýchodnejšom regióne Gruzínska Kakheti a je administratívnym centrom okresu Sighnaghi. Okrem toho je známe výrobou kvalitných vín a tradičných kobercov. Okolie mesta je tiež známe jedinečnou prírodou (pohľad na Alazanskú dolinu a Kaukazské hory) a bohatstvom historických pamiatok.

6. deň:
Voľný deň v Tbilisi. Individuálna prehliadka so sprievodcom, možnosť navštíviť slávne sírne kúpele za poplatok.

7. deň:
Mesto Mtskheta je jedným z najstarších miest v Gruzínsku a zároveň starobylým náboženským centrom krajiny. Leží v provincii Kartli na sútoku riek Aragvi a Mtkvari (Kura). Navštívime kláštor Jvari pri meste Mtskheta – gruzínsky ortodoxný kláštor zo 6. st., ktorý je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Názov v preklade je Kláštor kríža. Pozrieme si aj katedrálu Svetitiskhoveli z 11. st., kde je pochované Kristove rúcho. Pozrieme si aj lyžiarske stredisko Gudauri a nádherný hradný komplex Ananuri zo 17. st. Návrat do Tbilisi.

8. deň:
Pred nami je už len skorý ranný transfer na letisko a odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Transfery BA-letisko-BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3* hoteloch a v rodinných hoteloch s raňajkami, 2x obed, ochutnávka vín. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR a miestny sprievodca. Servisné poplatky 360 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné poplatky: stravu a nápoje neuvedené v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR, vstupné do sírnych kúpeľov a cestovné poistenie.