Slávnosti vína v údolí Kampy

7I8ATB63;priroda 7I8ATB63;atrakcie 7I8ATB63;priroda 7I8ATB63;atrakcie 7I8ATB63;atrakcie
Destinácia: Rakúsko, Dolné Rakúsko
Kód zájazdu: 1039883
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy
Gastro

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Úvod:
1-dňový zájazd

Perex:
Svet vína Loisium v údolí rieky Kampy, stredomorský pôvab mesta Retz je spojený s tradíciou vína, účasť na slávnostnom vinobraní.

Doprava:
Autokar.

1. deň:
Odchod z Bratislavy cca o 07:00 hod. Príchod do dedinky Langenlois v údolí rieky Kampy, v blízkosti ktorého sa uprostred viníc nachádza neprehliadnuteľné architektonické dielo- Svet vína Loisium, futuristická stavba, koncipovaná ako návštevnícke centrum s reprezentatívnou vinotékou. Prehliadka s ochutnávkou. Po prehliadke pokračovanie do mesta vína, do Retzu.Takmer stredomorský pôvab mesta Retz je spojený s vínom už celé stáročia. Symbolom a orientačným bodom mesta však nie je strapec hrozna či vínny sud, ale funkčný veterný mlyn. Turistickou atrakciou mesta je podzemný labyrint vínnych pivníc v dĺžke 20 km, ktorý sa nachádza pod historickým jadrom mesta. Posledný septembrový víkend sa tu každoročne koná tradičné vinobranie, pri ktorom z dvoch fontán na námestí tečie víno namiesto vody. Vyvrcholením sviatku vína je slávnostný alegorický sprievod. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách s príchodom do Bratislavy o cca 21:00 hod.


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Prehliadku pivníc Loisium (nutné objednať pri kúpe zájazdu), prehliadka podzemia v meste Retz, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.
Vstupy, cestovné poistenie.


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.