Vianočná romanca

Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 1039440
Cena od: 119 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Advent

Výber termínu

07.12.2019 2 dni First Minute 119 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Program:
1. deň

Odchod  o 8.00 hod z Bratislavy diaľnicou cez Rakúsko do SALZBURGU. Príchod do Salzburgu pred obedom. Prehliadka vianočne vyzdobeného historického centra mesta, Mozartov dom,  história „originálnych a pravých Mozartových guliek“ – prečo len v Salzburgu  dostať originál „Mozartkugel“. Návšteva vianočných trhov na najväčšej stredovekej pevnosti v Európe - hrade Hohensalzburg a pred salzburským dómom. Večer odchod na ubytovanie, nocľah.


2.deň
Po raňajkách návšteva dedinky HOCHBURG, kde je rodný dom  Franza Xavera Grubera, autora hudby  piesne Tichá noc, svätá noc“. V jeho rodnom dome je dnes múzeum a v blízkosti prírodný park s názvom „Pieseň, ktorá obletela celý svet“.  Pokračovanie do neďalekej dedinky ARNSDORF, kde Franz Xaver Gruber skomponoval melódiu slávnej piesne. Malé múzeum ukazuje jeho byt a najstaršiu rakúsku školu. Návšteva OBERNDORFU, kde sa vianočná pieseň hrala prvýkrát roku 1818 verejne v kostole sv. Mikuláša. Podľa legendy mali pieseň predstaviť v sprievode miestneho orgánu. Krátko pred konaním omše sa ale orgán pokazil a preto „núdzovo“ pieseň sprevádzali na gitare. Pôvodný kostol vzala veľká voda a dnes je na jeho mieste pamätná kaplnka „Stille Nacht“. Pri návrate  zastávka v mestečku STEYR, ktoré patrí medzi najkrajšie stredoveké mestá a má neopakovateľnú predvianočnú atmosféru. Neďaleký CHRISTKINDL – svetový unikát – len vo vianočnom období otvorený poštový úrad 4411, odkiaľ môžete potešiť svojich blízkych nefalšovaným „nebeským“ pozdravom. Je tu mechanický betlehem s 300 figúrkami, ktorý zhotovovali 40 rokov. Predvianočná atmosféra v meste, vianočné trhy.  Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

Cena zahŕňa:
autobusová doprava, 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, služby sprievodcu, prehliadky podľa programu bez vstupov, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z. 

Cena nezahŕňa:
Nepovinné príplatky: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 4 EUR/pobyt, vstupné cca 18 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 20 EUR